بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 9 خرداد 1397 در ساعت 12 : 36 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اینکه پا قلب دوم انسان است تنها یک شعار نیست و بسیاری از متخصصان و پزشکان به تاثیرات قسمت های مختلف و جزئی پا به تمام نقاط بدن پی برده اند. بنابراین محافظت و نگهداری از پا موجب حفظ سلامت کل بدن می شود. یکی از راه های محافظت پا استفاده از کفش مناسب و استاندارد است. کفش محافظ اصلی پا در هنگام راه رفتن، دویدن، انجام ورزش های مختلف و غیره می باشد.
برخی افراد به دلیل داشتن مشکلات یا آسیب هایی در نقاط مختلف بدن خود، از انواع کفش های طبی استفاده می کنند که حتی پزشکان و متخصصان این کفش ها را به آنها پیشنهاد یا تجویز می کنند.

کفش طبی

خصوصیات کفش طبی استاندارد

کفش طبی مناسب و استاندارد دارای یک سری خصوصیات مشخص است که توجه به آن فرد را در هنگام خرید در جهت انتخاب بهتر کمک می کند.
کفش طبی مناسب پا را از ضربه هایی که هنگام راه رفتن به پا وارد می شود، فشار یا زخم های پوستی و غیره محافظت می کند.
بسیاری از مدل های مختلف کفش مخصوصا انواع زنانه مجلسی و پاشنه بلند که در بازار وجود دارند و نظر بسیاری از خانم ها را به سمت خود جلب می کنند، از لحاظ استاندارد بودن و مصون نگه داشتن پا از آسیب ها و فشار های پیاده روی بسیار ضعیف هستند و حتی در بسیاری از مواقع موجب بروز مشکلات جدی به پا، کمر یا ستون فقرات فرد می شوند.
پوشیدن یک کفش طبی مناسب و استاندارد می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها و مشکلاتی که در پا ممکن است بروز کند جلوگیری کرده و حتی میتوان آن بیماری ها یا مشکلات را برطرف کند.

کفش طبی استاندارد


خصوصیات مشترکی برای بسیاری از کفش های زنانه و مردانه استاندارد وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 

کفی کفش طبی

کفی کفش طبی خوب و مناسب باید از چند خصوصیت مهم برخوردار باشد. استحکام، انعطاف و ارتفاع متناسب کفش طبی باعث می شود فشار های وارده به پا هنگام راه رفتن را جذب کند و نیروی ناشی برخورد پا به زمین را به بدن منتقل کند. بنابراین کفی مناسب کفش نقش مهمی در انتقال و پخش فشار و نیرو به صورت متناسب به بدن دارد و از ایجاد شوک، فشار و درد هنگام راه رفتن جلوگیری می کند.
همچنین کفی کفش استاندارد طبی با شکل، فرم و قوس پا متناسب است. چنین کفی هایی فشار را وارده به نقاط مختلف پا را به صورت یکنواخت پخش می کنند و فرد احساس بسیار بهتری خواهد داشت.

کفش طبی چرم

 

 

سایز و اندازه مناسب کفش طبی

هنگام خرید کفش های طبی مردانه یا زنانه باید به سایز و اندازه مناسب آن نیز توجه نمود. کفش طبی مناسب و استاندارد از لحاظ سایز باید کاملا اندازه پای فرد باشد. اگر کفش تنگ باشد به نقاط مختلف پا فشار وارد کرده و خون رسانی را مختل می کند. همچنین موجب ایجاد ضخم روی پا شده و در نتیجه احساس خوشایندی به فرد دست نخواهد داد.
گشاد بودن کفش طبی نیز موجب اختلال در انتقال نیرو و حتی ساییدگی می شود و با این کفش های طبی نیز فرد احساس خوبی از راه رفتن ندارد.
جلوی کفش طبی مناسب و استاندارد فضای مناسب برای حرکت آزادانه انگشتان پا را دارد. یعنی این فضا باید به گونه ای باشد که انگشتان پا در آن احساس فشردگی نکنند و از طرفی هنگام راه رفتن پا از داخل کفش بیرون نیاید.
قسمت مهم دیگر کفش پنجه آن است. پنجه پهن و با ارتفاع مناسب از برخی بیماری ها مانند انگشت چکشی، میخچه، هالوکس والگوس جلوگیری می کند.

 

رویه کفش طبی مناسب و جنس آن

در فروشگاه ها انواع مختلفی از کفش های طبی مردانه یا زنانه با جنس و کیفیت های متفاوت رویه به فروش می رسند. شناخت رویه مناسب و جنس خوب کفش های طبی کمی برای مصرف کنندگان و مشتریان سخت است. بنابراین بسیاری از فروشندگان ادعا می کنند کفش هایی که برای فروش گذاشته اند از لحاظ کیفیت و جنس در حد خوب و مناسب و از چرم طبیعی هستند.
این روزها در کارخانه های تولید چرم، انواع مختلف چرم های غیرطبیعی، مصنوعی یا ترکیبی به قدری با ظرافت و مشابه چرم طبیعی تولید می شوند که شناخت و تشخیص آن برای کسانی که متخصص نیستند دشوار است.
کفش طبی مناسب و استاندارد باید رویه ای با جنس خوب و چرم داشته باشد تا علاوه بر داشتن دوام بیشتر، انعطاف کافی داشته و امکان نفوذ مناسب اکسیژن و هوا را به داخل کفش داشته باشد.
مصرف کنندگان با در نظر گرفتن این چند ویژگی اصلی و مهم در انتخاب و خرید کفش طبی مردانه یا زنانه می توانند جنس مورد نظر خود را به درستی و صحیح انتخاب کنند و با استفاده آن نه تنها از بروز آسیب های احتمالی به پای خود جلوگیری کنند بلکه باعث بهبود برخی مشکلات نیز گردند.

برای خريد عمده انواع کفش و اطلاع از قيمت ها با شماره های زير تماس حاصل نماييد:
کفشينه
راه هاي ارتباطی:
شماره موبايل: 09374591034
دفتر مرکزی: 02144097783
دفتر مرکزی: 02144978601
پست الکترونيک: Kafshineco@gmail.com
10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :