بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 18 بهمن 1396 در ساعت 12 : 3 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پارچه چرم از دباغی پوست حیوانات مخصوصا پوست گاو به دست می آید. این پارچه مصارف بسیار گوناگون از جمله تولید کیف، کفش، کمربند، انواع پوشاک چرمی و بسیاری محصولات دیگر دارد.
پوست حیوانات فساد پذیر است اما فرایند دباغی، این پوست را به ماده ای با ماندگاری بالا و پایدار و انعطاف پذیر تبدیل می کند که میتوان برای مصارف مختلف از آن استفاده کرد.
از جمله محصولات بسیار مهمی که از چرم تولید می شود و از دیرباز تا به امروز طرفداران بسیار و مصرف کنندگان زیاد داشته کفش است که امروزه به عنوان بهترین و با دوامترین کفش ها شناخته می شوند.


تاریخچه کفش چرم
چون چرم از پوست حیوانات گرفته می شود و به نوعی طبیعی است، از گذشته های بسیار دور در صنعت کفش سازی کاربرد داشته اند.
چرم ها یکی از قدیمی ترین پارچه هایی هستند که در گذشته حتی بدون نیاز به تکنولوژی یا صنعت پیشرفته به صورت سنتی تولید می شده اند.
دوام زیاد چرم و راحتی آن باعث می شده که این کفش ها عمر طولانی تر داشته باشند و امکان استفاده برای مدت زمان طولانی را داشته باشند.
چرم ها با منافذی که درون خود دارند امکان تبادل هوا را فراهم کرده و موجب راحتی بیشتر و عدم تعریق پا و آزردگی ناشی از این می شوند.


تفاوت چرم مصنوعی با طبیعی
با آگاهی و اطلاعات زیادی که مردم از کفش های چرم و برتری آن ها نسبت به دیگر انواع کفش کسب کرده اند، این کفش ها تقاضای زیادی دارد.
اما امروزه همه ی کفش های چرم که به این نام فروخته می شوند از چرم طبیعی نیستند. گران تمام شدن چرم طبیعی و خالص و همچنین پیشرفت تکنولوژی و صنعت نساجی، پای چرم های غیر طبیعی و مصنوعی را به بازار باز کرده است.
کفش های چرم طبیعی بسیار گران هستند و در زمانه ای که مردم به تنوع پوشاک خود اهمیت زیادی می دهند و دوست دارند به جای یک جفت کفش چند مدل کفش مختلف داشته باشند، چرم های طبیعی به خاطر قیمت بالایشان کمتر فروش می روند.
همچنین پیشرفتی که در صنعت نساجی و دباغی و تولید چرم شده است، امکان تولید چرم هایی با درجات ناخالصی مختلف را فراهم کرده است.


شناخت کفش چرم طبیعی و مصنوعی
بوی چرم طبیعی متفاوت از چرم مصنوعی است، زمانی که کفش چرم را به دست می گیرید یا حتی وقتی که از کنار آن رد می شوید بوی چرم را احساس می کنید. البته بعضی ها با زدن عطر و اسانس، موجب می شوند فرد در شناخت صحیح آن به اشتباه بیفیتد.
توجه به قسمت داخلی چرم نیز از موارد شناخت چرم طبیعی و مصنوعی است. قسمت زیرین چرم طبیعی پرز مانند است و با به صورت نامنظم. اما چرم مصنوعی چون صنعتی و با ماشین آلات تولید می شوند تاروپودی کاملا منظم دارند.
بافت روی چرم طبیعی به صورت غیر منظم و درهم است و طرح تکراری کمتر روی آن دیده می شود در صورتی که چرم طبیعی طرحی منظم دارد که مشخص است به آن طرح مصنوعی داده شده است.
نزدیک کردن شعله آتش به چرم از دیگر موارد تشخیص طبیعی یا مصنوعی بودن آن است. اگر شعله آتش مانند فندک را به کفش چرم مصنوعی نزدیک کنید سریع جمع می شود اما چرم طبیعی نمی سوزد و هنگام نزدیک کردن شعله بودی بدی مانند سوختن مو می دهد.
قیمت کفش های چرم طبیعی گران تر از چرم مصنوعی است که این نیز یکی از روش های شناخت چرم است.
اگر می خواهید کفش های چرم طبیعی را با اطمینان بیشتری خرید کنید توصیه می کنیم به فروشگاه های معتبر که برند های معروف را می فروشند مراجعه کنید.

انواع کفش چرم مردانه و زنانه
کفش های چرم را در انواع مدل های اداری و رسمی، مجلسی، کلارک و راحتی ، طبی و انواع صندل های مردانه، زنانه و بچه گانه می توان در فروشگاه های شهر یافت.
بیشترین موارد کاربرد کفش های چرم، مدل های رسمی و اداری آن ها هستند. چرا که این مدل کفش ها بیشتر در محل های کار استفاده می شوند و با توجه به دوام و راحتی بیشتر آن ها، افراد سعی می کنند این مدل کفش ها را از چرم های طبیعی انتخاب کنند.
کفش های چرم طبیعی زیبا تر و شیک تر به نظر می رسند از این رو در میهمانی ها و مجالس نیز هر کسی دوست دارد از این کفش ها استفاده کند.

3 / 10
از 3 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :