بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 2 اسفند 1396 در ساعت 12 : 28 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در محل کار مدت زمان طولانی از کفش استفاده می شود. انتخاب کفش مناسب، راحت و استاندارد برای پیاده روی اهمیت بسیار زیادی برای شاغلین دارند. چرا که پوشیدن کفش نامناسب به شدت موجب خستگی و آزردگی می گردد.
کفش های اداری و مناسب برای محل کار معمولا از لحاظ مدل و شکل ظاهری مشخص هستند و در بازار به عنوان کفش رسمی یا اداری شناخته شده اند.
کفش مناسب سرکار دارای خصوصیاتی از جمله راحت بودن و داشتن قالبی مناسب با فرم پا، پنجه و پاشنه پهن، وزن مناسب و غیره هستند.
اما بسیاری از افراد که برای خرید چنین کفش هایی به فروشگاه ها مراجعه می کنند، از میان این همه تنوع و گوناگونی مدل های کفش اداری و رسمی، نمی دانند کدام نوع را و از کدام فروشگاه خرید کنند تا انتخابی خوب و مطمئن داشته باشند.
کفش های مناسب و خوب برای پوشیدن طولانی مدت باید رویه ای با جنس مرغوب مانند چرم داشته باشند تا علاوه بر اینکه ظاهر اولیه خود را دیرتر از دست بدهند، با امکان ورود و خروج هوا به داخل کفش تعریق پا و اذیت های ناشی از آن را کمتر کنند.
البته چرم خود انواع بسیار متفاوتی در بازار دارد و هر کفشی که به عنوان کفش چرم فروخته می شود، صرفا از چرم طبیعی و مرغوب نیست.
بنابراین کسانی که به دنبال کفش بادوام و خوب برای محل کار هستند باید در تشخیص و انتخاب چرم طبیعی دقت بیشتری نمایند.
علاوه بر رویه کفش، زیره و کفی نیز اهمیت زیادی دارد تا آن را تبدیل به کفشی راحت و استاندارد کند. زیره های متفاوتی برای کفش ها وجود دارند که هرکدام از لحاظ کیفیت و قیمت متفاوت هستند.
زمانی که قرار است کفش مدت زمان طولانی مخصوصا در محیط کار استفاده شود باید زیره ای سبک، نرم و منعطف انتخاب گردد.
در این میان زیره هایی مانند پی یو، ترمو و تمام زیره هایی که نرم هستند و هنگام راه رفتن به پا فشار وارد نمی کنند مناسب تر هستند.
کفی هر کفشی که به عنوان کفش راحت قرار است انتخاب شود، باید نرم و متناسب با فرم و شکل کف پا باشد تا فشار به نقاطی که باید، انتقال داده شود.

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :